PILNE: Rolnicy doprowadzili do odwołania Z-ce Głównego Lekarza Weterynarii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rolnicy doprowadzili do odwołania Z-ce Głównego Lekarza Weterynarii. Tym samym wysuwane przez nich oskarżenia dotyczące ogromnych nieprawidłowości w ministerstwie potwierdziły się.

Decyzję ministra komentuje Michał Kołodziejczak, prezes Unii Warzywno-Ziemniaczanej – Czy My naprawdę musimy blokować najważniejsze drogi w kraju, żeby instytucje państwowe działały jak należy? Odwołanie Zastępcy GLW za zgodę na wjazd do Polski świń z czerwonej strefy ASF z Litwy był jednym z naszych warunków.

Krzysztof Jażdżewski potwierdził, że został odwołany, ale bez podania uzasadnienia. Wolał tego nie komentować. – Chciałbym tylko podziękować wszystkim za wiele lat wspólnej pracy – podsumował wypowiedź. Dr Krzysztof Jażdżewski pełnił funkcję Głównego Lekarza Weterynarii w latach 2004-2006 oraz zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii w latach 2006-2018.

Przypominamy, że w środę rolnicy z ruchu AGROunia zablokowali autostradę A2 w Pruszkowie. Domagali się m.in. skutecznej walki z ASF w Polsce, wypłaty odszkodowań za świnie wybite urzędowo w ramach walki z wirusem, czy odpowiedniego znakowania produktów rolno-spożywczych z zagranicy.

Rolnicy chcą także uregulowania sytuacji dotyczącej oznakowania produktów pochodzących zza granicy, a oznaczanych na podstawie luk w przepisach polskimi flagami, jako rzekomo polskie produkty. W związku z tym chcą wprowadzenia przepisów „nakładających obowiązek znakowania produktów rolno-spożywczych flagą kraju produkcji oraz prowadzenie realnych kontroli jakości żywności”.

https://medianarodowe.com/nasz-wywiad-kolodziejczak-pis-kontynuuje-niszczenie-polskiego-rolnictwa-proponuja-tylko-slogany/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY