Narodowcy w żółtych kamizelkach pikietują w obronie polskiego przemysłu węglowego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. MłodzieżWszechpolska

Ruch Narodowy oraz Młodzież Wszechpolska zorganizowały w Katowicach pod Teatrem Śląskim manifestację w obronie polskiego przemysłu węglowego i energetycznego.

Celem naszej pikiety było zaakcentowanie sprzeciwu środowisk narodowych dla wprowadzenia przez Polskę Pakietu Klimatycznego – relacjonują wszechpolacy.

Podczas manifestacji podkreślano, że Polska jest krajem rozwijającym się, ale niebogatym ze stosunkowo niewysoką ilością emisji dwutlenku węgla. Polityka klimatyczna narzucana przez kraje wysoko rozwinięte oraz UE jest dla naszej Ojczyzny skrajnie niekorzystna i niesprawiedliwa – można było usłyszeć podczas pikiety – Mimo to polski rząd ulega presji krajów Zachodu, mając za nic nie tylko polski przemysł i osoby w nim pracujące, ale także nasz interes narodowy.

Rząd PiS, który obecnie przedstawia się jako sprzyjający Śląskowi i górnikom, który miał wystarczająco dużo czasu na naprawę przemysłu wydobywczego, po raz kolejny zawiódł oczekiwania Polaków. Sprawa klimatu i środowiska również jest ważna, tylko że wymaga ona realnych działań, a nie nic niewnoszących ustaleń – podkreślano.

W manifestacji brało udział kilkadziesiąt osób, na bannerze wypisane było “Węgiel – czarne złoto, którego nie oddamy”. Wzniesione zostały okrzyki “PiS, PO – jedno zło!” oraz “Rząd na bruk, bruk na rząd!”. Ponadto uczestnicy założyli, na znak solidarności z walczącymi na ulicach Paryża Francuzami, charakterystyczne żółte kamizelki.

mw.org.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY