“W Polsce mogą działać bojownicy radykalnych organizacji muzułmańskich”. Rzecznik ministra alarmuje!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzisiaj poinformowano, że 28 listopada w Polsce zatrzymano czeczeńskiego imigranta, który był związany z ISIS. Stanisław Żaryn, rzecznik koordynatora służb specjalnych przyznał w rozmowie z TVP, że na jednym zatrzymaniu może się nie skończyć. 

Czeczen od dawna przebywa na terenie Polski zupełnie legalnie. Służby ustaliły, że w przeszłości brał udział w wojnie na Bliskim Wschodzie po stronie ISIS. W Polsce miał się zajmować organizacją logistycznego zaplecza dla terrorystów.

“Alvi A. od dłuższego czasu był w kręgu zainteresowań ABW. Działał w grupie radykałów zajmującej się logistyką powiązanej z organizacją terrorystyczną. Do grupy należało kilka osób, które zostały już rozpoznane przez ABW. Cudzoziemcy zostali wydaleni do kraju pochodzenia.” – wskazuje Żaryn.

Czeczen jest podejrzanym w dwóch sprawach. Jedna dotyczy działalności terrorystycznej powiązanej z ISIS, a druga organizowania nielegalnej migracji.

“Obecnie rozpoznajemy środowisko Alviego A., czy są tam osoby zradykalizowane. Zdajemy sobie sprawę, że przesłuchania podejrzanego mogą przynieść nowe informacje w sprawie.” – dodał Żaryn.

“Mamy świadomość, że w Polsce przebywają ludzie, którzy mogą być bojownikami radykalnych organizacji, oraz że może u nas dochodzić do radykalizacji muzułmanów. Prowadzimy działania mające na celu zdobycie informacji na temat tych osób. To nasze stałe zadanie.” – zapewnił.

 

tvp.info
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY