W przyszłym roku wzrośnie liczba polskich żołnierzy w Iraku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wzrośnie liczba polskich żołnierzy w Iraku – MON zapowiada, że misja będzie wpisywać się w postanowienia tegorocznego szczytu NATO w Brukseli.

Decyzję MON skomentował przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej – Warto o tym wiedzieć, warto to podkreślać, że nasi żołnierze w Afganistanie, którzy biorą udział w misjach szkoleniowych, ale także w innych państwach, są bardzo dobrze odbierani. Tę misję wykonywali wzorowo, przyczyniając się również do utrzymywania pokoju. (…) Stać nas na to. Musimy myśleć, że warto w takie wydarzenia zainwestować, żeby mieć w przyszłości pokój.

Natomiast kilka dni temu Mariusz Błaszczak w Radiowej Jedynce mówił, że chce zacieśniać relacje polsko-amerykańskie, aby były jak najsilniejsze. Dotyczy to również zwiększenia wojsk w Afganistanie. Jak informuje portal radiomaryja.pl – Polski Kontyngent Wojskowy może liczyć do 350 żołnierzy i pracowników stacjonujących w Iraku, Jordanii, Katarze, Kuwejcie i Bagdadzie.

Politycy PiSu pozytywnie oceniają obecność polskich żołnierzy w Iraku. Jak informuje MON – obecnie Polacy szkolą irackie siły zbrojne w ramach koalicji, która zwalcza ISIS.

radiomaryja

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY