Polak wśród poszkodowanych w zamachu w Strasburgu!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

We wtorek wieczorem miał miejsce zamach w Strasburgu. Terrorysta, który zaatakował na jarmarku bożonarodzeniowym ranił również obywatela Polski. O sprawie poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

“Władze francuskie poinformowały ambasadę Polski we Francji, że wśród poszkodowanych w zamachu w Strasburgu jest obywatel RP.” – poinformowało polskie MSZ. “Rodzina rannego została objęta opieką konsularną.” – zapewnia resort.

Terrorysta, który przeprowadził zamach w Strasburgu otworzył ogień do uczestników jarmarku bożonarodzeniowego. Według najnowszego bilansu, sprawca zamordował trzy osoby, a 13 ranił, w tym 7 ciężko.

Po wymianie ognia z policjantami, terrorysta zdołał uciec. Nadal jest poszukiwany przez służby. Niewykluczone, że już opuścił terytorium Francji.

Sprawcą jest 29-letni Cherif C., który był poszukiwany w związku z rabunkiem i próbą zabójstwa. Figurował w kartotece “S” dla osób stanowiących najpoważniejsze zagrożenie dla państwa, ponieważ uznano, że uległ islamskiej radykalizacji.

 

twitter / medianarodowe.com
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY