PILNE! MSW Francji zakazało organizacji protestów w Strasburgu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– W mieście zaostrzono środki bezpieczeństwa. Nie będzie można organizować na razie protestów, by siły bezpieczeństwa miały pełne możliwości, jeśli chodzi o poszukiwanie sprawcy tych wydarzeń – powiedział minister spraw wewnętrznych Francji Christophe Castaner po zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w Strasburgu.

We wtorek wieczorem na świątecznym jarmarku w centrum Strasburga doszło do zamachu, w którym zginęły 3 osoby, a 12 zostało rannych, w tym połowa z nich ciężko.

Sprawcą ataku jest Chérif C., 29-letni Francuz marokańskiego pochodzenia urodzony w Strasburgu. Zamachowiec jest obecnie poszukiwany przez służby. Wcześniej zdołał uciec po wymianie ognia. Próbowało go pochwycić ponad 300 funkcjonariuszy, którym zdołało się nawet otoczyć strzelca.

Minister spraw wewnętrznych, który informował o kolejnych etapach działań zmobilizowanych służb powiedział, że obecnie obowiązuje zakaz protestów. Wcześniej ruch „żółtych kamizelek” przeprowadzał największe w ostatnich latach protesty i zamieszki w większości miast Francji. Protestujący sprzeciwiali się reformom rządu i polityce prezydenta Emmanuela Macrona.

TVP.INFO

https://medianarodowe.com/strasburg-nowe-informacje-nt-ofiar-i-rannych-islamski-fanatyk-byl-znany-policji-wideo/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY