Wojna w opozycji? SLD ostro atakuje PO

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Ostatnie wydarzenia w polityce podważyły zaufanie innych ugrupowań do Platformy Obywatelskiej. Tak przekonuje rzeczniczka SLD, Anna Maria Żukowska. Wykluczyła możliwość porozumienia z partią Grzegorza Schetyny.

Choć jeszcze niedawno mówiło się, że Koalicja Obywatelska połączy siły wszystkich ugrupowań opozycyjnych przeciwko rządzącemu PiS, to jednak teraz wydaje się to mało realne.

W internetowym programie “Rzecz o polityce” serwisu rp.pl gościła rzeczniczka SLD, Anna Maria Żukowska. Jej zdaniem obecnie nie ma możliwości porozumienia jej partii z PO, ponieważ Schetyna przejmując dużą część działaczy Nowoczesnej podważył zaufanie do tej partii.

“Zaufanie do PO, jako godnego partnera, na którego ramieniu można się oprzeć, zostało zachwiane.” – stwierdziła Żukowska.

Przyznała, że jej celem jest stworzenie jednej listy lewicowej, która połączyłaby zarówno SLD, partię Biedronia, a także Razem. Dodała, że choć zapewne nie udałoby się przeskoczyć KO, to jednak udałoby się wprowadzić do Sejmu na tyle liczną reprezentację, która mogłaby przegłosować część lewicowych postulatów.

 

dorzeczy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY