Bild: Putin był agentem enerdowskiej komunistycznej tajnej policji “Stasi”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Niemiecki dziennik Bild ujawnił, że w aktach enerdowskiej komunistycznej tajnej policji “Stasi” znaleziono legitymację służbową Putina.

Bild opublikował dokumenty, które mają świadczyć o tym, że Putin był nie tylko oficerem KGB, ale również agentem wydziału kadr i szkolenia okręgowego zarządu ministerstwa bezpieczeństwa państwowego (Stasi).

Na zdjęciach widać m.in. legitymację młodego Władimira Putina w cywilnym ubraniu. Stemple przedłużające ważność dokumentu wystawiane są aż do 1989 roku. Legitymacja, którą posiadał prezydent Rosji pozwalała mu na swobodę poruszania się pośród biur Stasi. Putin mógł w ten sposób łatwo werbować agentów, gdyż nie musiał nikomu mówić, że pracuje dla KGB.

W czasie istnienia Związku Radzieckiego KGB i Stasi były służbami partnerskimi i dlatego nie należy wykluczać także takiego wydania legitymacji – komentuje rzecznik Putina, Dmitrij Pieskow. Natomiast szef Urzędu do spraw Materiałów Państwowej Służby Bezpieczeństwa NRD w Dreźnie, Kondar Felber, przyznał, że do tej pory nikt nie wiedział, że agent KGB Putin posiadał także legitymację “Stasi”.

gosc

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY