Marrakesz: pakt migracyjny ONZ przyjęty przez większość państw. Jak zachowała się Polska?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Aż 164 państwa poparły pakt migracyjny ONZ. Taką informację przekazał marokański minister spraw zagranicznych Nasser Burita. Wśród krytyków porozumienia była Polska. Do władz naszego kraju kierowany był apel o nie przyjmowanie niebezpiecznych rozwiązań.

Przyjęty w Marrakeszu przez przedstawicieli 164 państw dokument reguluje międzynarodowe przepływy osób. Formalnie nie są to wiążące zapisy, ale mają one „upowszechnić standardy i normy dotyczące migracji”.

Dokument został przyjęty przez aklamację – niemniej brak poparcia dla tego typu rozwiązań wyraziły m.in. Polska, Austria, Bułgaria, Czechy, Łotwa, Słowacja, Węgry, Szwajcaria, Australia, Izrael i USA. Spór o pakt spowodował w Belgii rozpad koalicji rządzącej.

Krytycy paktu wskazywali, że przyjęcie dokumentu mogłoby doprowadzić do zwiększenia imigracji z krajów afrykańskich i bliskowschodnich. Jak podkreślano, proponowane rozwiązania zacierały też granice między imigracją legalną i nielegalną.

Wątpliwości te sprawiły, że polski rząd zadeklarował, że nie poprze paktu – zarówno podczas międzynarodowej konferencji w sprawie przyjęcia tego dokumentu w Marrakeszu, jak i w czasie głosowania podczas Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

„W czasach nasilenia antysemityzmu, uprzedzeń antymuzułmańskich i innych form nienawiści, rasizmu i ksenofobii, potwierdźmy nasze przywiązanie do równości i godności wszystkich”, napisał na Twitterze Antonio Guterres, sekretarz generalny ONZ. Urzędnik wyraził także nadzieję, że w późniejszym czasie kraje, które wstrzymały się od działania w przyszłości, zmienią zdanie. Podkreślił, że pakt nie jest wiążący ani nie stanowi traktatu w prawnym rozumieniu.

PCH24

https://medianarodowe.com/frontalny-atak-na-pis-w-radio-maryja-piotrowski/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY