Jakubiak: Jestem Europejczykiem. Chcę Unii Europejskiej bez granic

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Jakubiak

Marek Jakubiak / fot. Marek Gerasimiuk

Poseł Marek Jakubiak po raz kolejny dał wyraz swojemu sprzeciwowi wobec postulatu opuszczenia Unii Europejskiej przez Polskę.

Marek Jakubiak, do niedawna czołowy poseł klubu parlamentarnego Kukiz ’15 a obecnie poseł niezrzeszony, wystąpił w niedzielę w magazynie telewizji wPolsce. W czasie rozmowy odniósł się między innymi do postulatu opuszczenia Unii Europejskiej przez Polskę. Postulat taki stawia Ruch Narodowy i konserwatywno-liberalna partia Wolność, które zamierzają stworzyć wspólną listę w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W czasie wywiadu Jakubiak zdecydowanie sprzeciwił się idei przywrócenia polityki celnej do kompetencji państw narodowych – „Co to znaczy >>do diabła z UE<<? Przecież to my jesteśmy Unią Europejską. Pan jest europejczykiem, ja jestem europejczykiem, Polska jest w Europie. Ja się pytam: co granice mamy wprowadzić? Cła mamy wprowadzić?”.

Tłumacząc swoje stanowisko poseł stwierdził, że Unia Europejska powinna być „zrzeszeniem państw narodowych bez granic, bez ceł.” Opowiedział się też za tym aby „każde państwo miało swoją walutę”. Zapytany o to, czy jest za brakiem granic także w kontekście obecnego kryzysu migracyjnego, Jakubiak odpowiedział, że imigranci i tak nie będą przybywać do Polski ponieważ mogą liczyć na zdecydowane wyższe świadczenia socjalne we Francji czy Niemczech.


 KRESY / WPOLSCE

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY