Frontalna krytyka PiS w Radio Maryja: “Kto naprawdę rządzi Polską?”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W felietonie dla Radia Maryja i Telewizji Trwam europoseł prof. Mirosław Piotrowski w ostrych słowach podsumowuje dokonania Prawa i Sprawiedliwości.

– Kto rządzi Polską? Z formalnego puntu widzenia odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Polską rządzi premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. Wiemy także, że najważniejsze decyzje dla naszego kraju podejmowane są przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, gdzie mieści się siedziba rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Podobno o wszystkim decyduje jej prezes Jarosław Kaczyński. Podobno. Czy jednak aby na pewno? – pyta europoseł.

Prof. Piotrowski wskazuje, że niestety coraz częściej usłyszeć możemy że ważne decyzje dotyczące Polski wcale nie zapadają w kraju, a poza jego granicami.

– Niezwłocznie są one też nad Wisłą implementowane – zauważa polityk.

Mirosław Piotrowski podkreśla, iż niewiele osób zdaje sobie sprawę z prawdziwych przyczyn odwołania premier Beaty Szydło i personalnej rekonstrukcji rządu.

– Może więc czas ujawnić niektóre fakty? – zastanawia się.

Ruch Prawdziwa Europa

Mirosław Piotrowski to jeden z polityków związanych ściśle ze środowiskiem toruńskim i Radiem Maryja. Ostatnio było o nim głośno za sprawą rejestracji nowej partii politycznej – Ruch Prawdziwa Europa. Jak wspomina w felietonie Piotrowski kilka dni temu doszło do spotkania między nim, a Robertem Winnickim z Ruchu Narodowego.

Czym jest nowy nowa partia RPE? Tak pisał o niej sam inicjator: “nowa formacja za cel stawia sobie działanie na rzecz chrześcijańskiej Europy, przypominanie o chrześcijańskich korzeniach Starego Kontynentu”

Cały felieton poniżej.

DORZECZY / RADIO MARYJA

https://medianarodowe.com/ukraincy-i-hindusi-w-policji/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY