Ustalono datę grabieży ziem białych farmerów w RPA. „Wasz czas się skończył, biali ludzie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

O tragicznej sytuacji białych farmerów w RPA pisaliśmy już wielokrotnie. Tym razem sprawy nabierają jednak rozpędu, parlament krajowy właśnie oficjalnie ustalił datę, kiedy rozpocznie się wywłaszczanie białych farmerów z ich ziem.

Krajowe Zgromadzenie Narodowe zatwierdziło propozycję zmiany konstytucji, aby tak otworzyć drzwi dla tak zwanych reform polegających na odebraniu ziem rolnikom bez przyznawania jakiejkolwiek rekompensaty.

Władze postanowiły powołać do życia komitet, który napisze i wprowadzi nową ustawę o wywłaszczeniach ziemi. Ma on przedstawić swój pierwszy w parlamencie pod koniec marca przyszłego roku.

Ale w Izbie padały coraz ostrzejsze słowa w związku z ustawą. Według lokalnych doniesień,zwolenniczka ustawy, Hlengiwe Mkhaliphi, przekonywała, że konfiskata ziem musi być kontynuowana. Swoje wystąpienie podsumowała szokującymi słowami: „Wasz czas się skończył, biali ludzie”.

Jej słowa były odpowiedzią na krytykę jakiej poddał całą inicjatywę poseł Mkhuleko Hlengwa. Hlengwa jest zdania, że plany te podważają pozycję RPA jako demokratycznego państwa.

Choć uważa, że realizacja realnej i skutecznej reformy gruntów jest możliwa, to powinna się ona odbywać w ramach prawa zapisanego w konstytucji, a nie na fali populizmu. Powinniście się wstydzić – rzucił.

NCZAS.COM

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY