Annegret Kramp-Karrenbauer została nową przewodniczącą CDU

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gdy kanclerz Merkel po porażce swojej partii w wyborach w Hesji ogłosiła rychłą rezygnację z fotela przywódczyni CDU, partia wybrała dzisiaj na to stanowisko Annegret Kramp-Karrenbauer, nazywaną często po prostu AKK.

Dotychczasowa sekretarz generalna Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej Annegret Kramp-Karrenbauer otrzymała 517 z 999 głosów od delegatów CDU, podczas gdy jej najpoważniejszy rywal Friedrich Merz – 482.

Urodzona w 1962 r. działaczka była od 2011 r. do 2018 r. premierem Saary – przewodząc trójpartyjnej koalicji z FDP i Zielonymi. W lutym br. Angela Merkel wysunęła jej kandydaturę na funkcję nowego sekretarza generalnego CDU, w mediach decyzję tę skomentowano jako wskazanie swojego potencjalnego następcy przez urzędującą kanclerz. Annegret Kramp-Karrenbauer nowe stanowisko objęła w tym samym miesiącu, rezygnując w związku z tym z urzędu premiera Saary.

Jest znana z wyrażania obaw związanych z przyznawaniem pełnych praw do adopcji parom tej samej płci, a także sprzeciwiła się zmianie definicji małżeństwa na „długoterminowe, odpowiedzialne partnerstwo między dwoma dorosłymi”, twierdząc, że może to doprowadzić do żądania legalizacji małżeństw między bliskimi krewnymi, ludźmi i zwierzętami, a także poligamii. Jest także zdecydowanym zwolennikiem polityki migracyjnej Angeli Merkel, w tym jej decyzji o przyjęciu ponad miliona migrantów z Bliskiego Wschodu w 2015 r.

AKK jest katoliczką, jest zamężną matką trojga dzieci.

DZIENNIKNARODOWY

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY