Wałęsa szokuje na pogrzebie George’a H.W. Busha [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook

Nie milkną echa medialne po pogrzebie George’a H.W. Busha. Polskie media skupiają się na postawie Wałęsy, który nie tylko zagubił się środku katedry podczas pogrzebu prezydenta, ale również przechadzał się po świątyni z bluzie z napisem konstytucja.

Wałęsa wzbudzał kontrowersje jeszcze przed wylotem polskiej delegacji do Stanów Zjednoczonych. Na portalu społecznościowym opublikował zdjęcie z opisem „W oczekiwaniu na lot do Waszynktonu” – dopiero po kilku poprawkach zniknął błąd ortograficzny.

Ten film z błąkającym się Wałęsą powinni pokazywać dzieciakom w szkole, na lekcjach języków obcych, jako film motywujący, pokazujący jak ważną sprawą jest znajomość języka obcego – zwracają uwagę użytkownicy Twittera. Zachowanie byłego prezydenta zostało również skrytykowane w sieci przez dziennikarzy i publicystów.

Zarówno Wałęsa, jak i zwolennicy KOD nie widzą nic złego w stroju polityka. Kiedy dziennikarka TVP zapytała Lecha Wałęsę czy to odpowiedni strój na tak ważną uroczystość były prezydent odpowiedział: “A jaki jest odpowiedni?”.

George H.W. Bush był 41. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Swoją kadencję pełnił w latach 1989-1993. Zmarł w nocy 30 listopada w wieku 94 lat.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY