“Naszym celem jest bezkompromisowa obrona naszej Ojczyzny przed brukselskim centralizmem” – piszą politycy antyunijnej koalicji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono stworzenie koalicji wyborczej Rochu Narodowego i Wolność do wyborów europarlamentarnych. Będzie to szeroki front, który skupi wokół siebie środowiska jednoznacznie przeciwne obecnej polityce unijnych włodarzy.

W środę, 5 grudnia 2018 roku, władze Partii Wolność i Ruchu Narodowego sfinalizowały rozmowy o wspólnym starcie i podpisały umowę powołującą dożycia koalicję wyborczą, która w lutym 2019 roku zarejestruje koalicyjny komitet wyborczy na wybory do Parlamentu Europejskiego – można przeczytać w specjalnym komunikacie ws. koalicji Partii Wolność i Ruchu Narodowego.

Będzie jedna eurosceptyczna lista, jest ona cały czas otwarta. Będziemy rozmawiali ze środowiskami patriotycznymi, narodowymi – powiedział poseł Robert Winnicki podczas konferencji w Sejmie. W opublikowanym dzisiaj tekście również można przeczytać, że lista jest otwarta na innych partnerów.

Czytaj więcej: Powstaje szeroki front przeciw UE: “Łączy nas POLexit” [WIDEO]

Zawarcie porozumienia przez nasze środowiska ma na celu wystawienie jednej wspólnej listy wyborczej. Wprowadzimy do Parlamentu Europejskiego silną reprezentację Polaków o poglądach antyunijnych, wolnościowych, konserwatywnych, narodowych i katolickich – podkreślają politycy.

Nasz koalicja odpowiada na apele o zjednoczenie sił antyunijnych i jest otwarta na innych partnerów. Chcemy współpracy ze środowiskami o zbliżonych do nas poglądach na Unię Europejską i niepodległość Rzeczypospolitej. Naszym celem jest bezkompromisowa obrona naszej Ojczyzny przed brukselskim centralizmem, lewicowymi tendencjami wspieranymi przez UE, zagranicznymi naciskami oraz reprezentowanie polskiego interesu narodowego na forum Parlamentu Europejskiego. Zapraszamy wszystkich zwolenników naszych idei do włączenia się we wspólną batalię, która czeka nas wiosną 2019 roku! – czytamy w komunikacie.

ruchnarodowy/medianarodowe

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY