Kornel Morawiecki o koalicji Ruchu Narodowego z Wolnością. “To hasło jest groźne”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
kornel morawiecki

kornel morawiecki

Politycy Ruchu Narodowego i Wolności Janusza Korwin-Mikkego ogłosili dzisiaj zawarcie koalicji przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W rozmowie z portalem wpolityce.pl o nowym porozumieniu mówił Kornel Morawiecki.

Na dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono stworzenie koalicji wyborczej Rochu Narodowego i Wolność do wyborów europarlamentarnych. Będzie to szeroki front, który skupi wokół siebie środowiska jednoznacznie przeciwne obecnej polityce unijnych włodarzy. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

W rozmowie z portalem wpolityce.pl powstanie koalicji skomentował Kornel Morawiecki. Szczególną uwagę zwrócił na jedno hasło. Nie spodobało mu się, że RN posługuje się pojęciem “Polexit”.

“Nie popieram tego hasła, wydaje mi się, że jest złe. Cieszę się jedynie, że będzie to jakieś ubarwienie sceny politycznej, ale to hasło nie wydaje mi się sensowne.” – stwierdził .

“Jest to hasło groźne zarówno dla Polski jak i Unii Europejskiej. Jest część ludzi w Polsce, którzy z pewnością uważają, że wyjście z Unii Europejskiej jest dobre dla naszego kraju. Uważam, że hasło wyjścia z Unii Europejskiej jest złe i jego nie popieram.” – dodał.

wpolityce.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY