Kontrowersyjna wypowiedź Hołowni: w Polsce z powodu smogu ginie tyle samo dzieci, co z powodu aborcji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Znany z liberalnych poglądów, aczkolwiek deklarujący się jako katolik, Szymon Hołownia w programie “Onet Radio” wyłożył swoje poglądy na temat ekologii. Publicysta postanowił porównać ofiary aborcji (czyli czynu wymierzonemu wprost przeciwko ludzkiemu życiu) do… ofiar smogu.

Hołownia rozmawiał z Jarosławem Kuźniarem między innymi na temat swojej najnowszej książki, w której porusza tematy związane ze stosunkiem człowieka do przyrody.

-Mamy pierwszy rok w Polsce, w którym zaczyna się wyraźnie mówić o tym, że ludzie umierają z powodu smogu. I jak zmieniła się dyskusja, kiedy zobaczyliśmy, że to nie jest paru naukowców i „eko-świrów”, tylko: moje dziecko może umrzeć. I wtedy się zaczyna problem- stwierdził Hołownia.

Czytaj także: [Opinia] Panie premierze, trzeba ministra od smogu!

Czytałem ostatnio dane, które pokazują, że w Polsce z powodu smogu ginie tyle samo dzieci, co z powodu aborcji- powiedział- Że ja mam być tylko przeciwko śmierci? Ja muszę być za życiem, aktywnie, sprawić, żeby tego życia wokół mnie było więcej- dodał.

Mamy 20, może 30 lat na to, żeby spróbować zatrzymać kataklizm, który jest ewidentnie nadciągający i który zmieni naszą ziemię nie do poznania- przekonywał publicysta.

pch24.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY