Pierogi z mięsem wpływają na ocieplenie klimatu? Odlot na szczycie klimatycznym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

wikimedia commons/Fir0002 / Flagstaffotos / wikimedia commons/Fir0002 / Flagstaffotos

Podczas trwającego w Katowicach szczytu klimatycznego doszło do incydentu. Części zaproszonych gości nie spodobało się… menu jakie zaproponowano uczestnikom wydarzenia. Chodzi m.in. o pierogi z mięsem, ale nie tylko.

Na trwający w Katowicach szczyt klimatyczny przyjechali goście z całego świata. Gospodarze postanowili zadbać, aby każdy z uczestników znalazł dla siebie coś do jedzenia. Jak wylicza “Super Express” można było zjeść m.in. wołowinę, cheesburgery, szynkę parmeńską lub pierogi z mięsem.

To jednak bardzo nie spodobało się organizacji “EAT”. Jej przedstawiciele przygotowują dzisiaj na szczycie specjalne wydarzenie, którego celem jest “podniesienie świadomości na temat roli systemów żywnościowych w rozwiązywaniu problemów klimatycznych”.

Przedstawiciele organizacji są oburzeni zaproponowanym jadłospisem, bo znajduje się w nim mięso. “Oferowane menu wydaje się całkowicie ignorować klimat.” – stwierdził Fabrice DeClerck, dyrektor ds. Nauki w EAT, w specjalnym oświadczeniu dla Bloomberga.

“Zmniejszenie spożycia mięsa jest pojedynczą i największą zmianą systemu żywnościowego, którą można wprowadzić w celu wsparcia klimatu.” – dodał.

 

se.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY