Ona naprawdę to powiedziała! Scheuring-Wielgus chce… “dymisji Episkopatu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Była posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus zasłynęła już niejednokrotnie swoją antyklerykalną postawą. Brała też udział w manifestacjach feministek. Choć niejednokrotnie zaliczała komiczne wpadki, to tym razem powiedziała na poważnie, że dąży do “dymisji Episkopatu”.

“Moim celem jest doprowadzenie do dymisji Episkopatu.” – przekonuje Joanna Scheuring-Wielgus z koła poselskiego “Teraz!” w rozmowie z portalem gazeta.pl.

Posłanka dodała, że planuje pojawić się w Watykanie na synodzie. “Już w lutym jesteśmy przygotowani na to, aby być podczas synodu papieskiego. Będą wszyscy biskupi z całego świata i my też tam będziemy. My, czyli wszystkie te organizacje, które nagłaśniają ten problem i mówią o tym.” – dodała.

Co więcej, Scheuring-Wielgus chce spotkać się z… papieżem Franciszkiem. “Przygotowuję się do tego i zrobię wszystko, aby mi się udało. To nie ma znaczenia, którą drogą dostaniemy się do Franciszka, ale którąś na pewno.” – przyznała.

Skomentowała też niedawną 27. rocznicę utworzenia Radia Maryja. “Politycy PiS razem z prezesem Rydzykiem zachowywali się jak zespół pieśni i tańca. Niech ta partia powstaje, niech mąci w całym układzie Jarosławowi Kaczyńskiemu.” – powiedziała.

 

dorzeczy.pl / gazeta.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY