Macierewicz w szoku po ogłoszeniu partii o. Rydzyka? Jest komentarz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
medianarodowe

medianarodowe / wikimediacommons

Wczoraj media obiegła informacja o rejestracji nowej partii politycznej pod patronatem ojca Tadeusza Rydzyka. Na antenie Telewizji Republika sprawę skomentował były szef MON, Antoni Macierewicz. 

O sprawie jako pierwszy informował wczoraj portal wp.pl. Pełnomocnikiem do spraw rejestracji jest europoseł Mirosław Piotrowski. “Składałem wniosek o rejestrację partii w ubiegłym tygodniu, we wtorek. Mam nadzieję, że sąd zarejestruje ją w ciągu kilku tygodni.” – potwierdza Mirosław Piotrowski.

Wiadomo już nawet jaką nazwę będzie nosiło nowe ugrupowanie: “Ruch Prawdziwa Europa”. Wśród polityków wymienianych jako potencjalni członkowie ugrupowania brakuje jednak Antoniego Macierewicza.

Na antenie Telewizji Republika, dziennikarz zapytał byłego szefa MON o tę sprawę. “Rozmawiałem z o. Rydzykiem kilka dni temu, nic o tym nie wiedział. Mamy do czynienia z próbą stworzenia faktu medialnego. Być może ktoś został przez kogoś podpuszczony.” – stwierdził.

“Nic nie wiem i nie wydaję mi się, aby o. Rydzyk coś wiedział. Być może mamy do czynienia z fake newsem.” – dodał były minister.

o2.pl / medianarodowe.com

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY