Ojciec Rydzyk zakłada partię! Dokumenty złożone!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
O. dr Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

O. dr Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja. / Fot. YouTube

Od kilku miesięcy spekulowano, że ojciec Tadeusz Rydzyk może powołać własną listę do wyborów do PE. Choć wielu sądziło, że to straszak wobec PiS, to tymczasem do sądu trafiły dokumenty… rejestracyjne nowej partii politycznej! Jest więc pewne, że ojciec Rydzyk zakłada partię. 

O sprawie jako pierwszy poinformował portal wp.pl. Pełnomocnikiem do spraw rejestracji jest europoseł Mirosław Piotrowski. “Składałem wniosek o rejestrację partii w ubiegłym tygodniu, we wtorek. Mam nadzieję, że sąd zarejestruje ją w ciągu kilku tygodni.” – potwierdza Mirosław Piotrowski.

Wiadomo już nawet jaką nazwę będzie nosiło nowe ugrupowanie: “Ruch Prawdziwa Europa”. Ojciec Tadeusz Rydzyk zakłada partię na wybory do Parlamentu Europejskiego.

Piotrowski nie chciał jednak zdradzić więcej szczegółów na temat nowego ugrupowania. “Szczegółowych informacji chętnie udzielę po wpisaniu “Ruchu PE” przez sąd do rejestru partii politycznych. Na tym etapie nie chciałbym się wypowiadać.” – uciął w rozmowie z wp.pl.

Portalowi udało się dotrzeć do jednego z bliskich współpracowników Rydzyka i Piotrowskiego. “Według wewnętrznych sondaży mamy ok. 18 proc. poparcia. Dostaniemy ok. 7-8 mandatów w PE.” – przekonuje.

wp.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY