REKLAMA

35-letnia Niemka matką martwego noworodka z Kielc? Znaleziono ciało kolejnego dziecka

REKLAMA

Szokujące doniesienia niemieckiej policji – prawdopodobnie znaleziono siostrę bliźniaczkę dziewczynki, której ciało pracownicy kieleckiej sortowni odzieży znaleźli w połowie listopada.

Ciało noworodka zostało odnalezione 18 listopada, w paczkach ubrań około godziny 4:00 – pracownicy od razu powiadomili o tym Komendę Miejską Policję w Kielcach. Oficer prasowy już wtedy poinformował, że według wstępnych ustaleń ciało zostało przywiezione z Niemiec.

Czytaj więcej: Znaleziono ciało noworodka – przywieziono go w paczkach ubrań z Niemiec

Do sortowni odzieży używanej pojechał patrol, a następnie prokurator. Wstępne ustalenia wskazują, że ciało dziecka najprawdopodobniej przyjechało w pakunkach z ubraniami, przywiezionymi do dalszego sortowania z terenu Niemiec. Kielecka firma w ciągu ostatnich dni miała dostawy właśnie z tego kraju – informował Karol Macek.

O sprawie znalezionych noworodków poinformowały największe niemieckie media. Jak można dowiedzieć się z „Bild” 35-letnia kobieta została aresztowana, kiedy w jej domu odnaleziono zwłoki noworodka owinięte w prześcieradła i plastikowe torby.

Wyjaśnienie całej sprawy potrwa jednak kilka tygodni – dzieci zostaną poddane badaniom DNA. Potrzebne są dodatkowe badania. Biegły będzie musiał zapoznać się z pozostałym materiałem dowodowym zgromadzonym w aktach i dopiero będzie mógł wydać ostateczną opinię. To potrwa kilka tygodni – powiedział Daniel Prokopowicz.

onet.pl

 

REKLAMA

Komentarze