Ukraińcy wzywają rezerwistów! Będzie wojna?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

wikimedia/Michael / wikimedia/Michael

Napięcie pomiędzy Rosją i Ukrainą od poprzedniej niedzieli stale rośnie. Teraz pojawiły się informacje o tym, że ukraińska armia powołuje rezerwistów. Wcześniej Petro Poroszenko ostrzegał, że Rosjanie szykują inwazję na Ukrainę.
Ponad tydzień temu Rosjanie dokonali agresji na trzy ukraińskie jednostki na Morzu Azowskim. Rosyjscy żołnierze porwali okręty ukraińskie wraz z załogą. Od tego czasu obydwa państwa przeprowadziły cały szereg posunięć, które zmierzają do otwartego konfliktu.

Dzisiaj w polskich mediach pojawiła się informacja o kolejnym kroku. Ukraińska armia powołuje rezerwistów, którzy mają przechodzić przeszkolenia wojskowe. Turnusy szkoleniowe na kilku poligonach w całym kraju mają trwać minimum 10 dni, maksimum 20. Organizowane są też specjalne kursy dla studentów.

Dowództwo ukraińskiej armii uspokaja i zapewnia, że wszyscy powołani rezerwiści wrócą do domów na pewno przed 25 grudnia, czyli przed obchodzonymi przez katolików świętami Bożego Narodzenia.

Jak podkreśla amia, celem mobilizacji rezerw jest między innymi uzupełnienie bojowych brygad, a także jednostek obrony terytorialnej.

https://medianarodowe.com/imigranci-napadli-na-polakow-przy-granicy-z-niemcami/

 

wmeritum.pl / rmf24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY