Ojciec Rydzyk krytykuje finansowanie filmu “Kler”. “Ile jeszcze trzeba zmienić w Polsce”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
O. dr Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

O. dr Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja. / Fot. YouTube

Podczas sobotnich uroczystości z okazji 27. rocznicy powstania Radia Maryja, Ojciec Rydzyk mówił między innymi o finansowani filmu „Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Przyznał, że on również ubiegał się o dotację z PISF.

Ojciec Tadeusz Rydzyk mówił w sobotę w Toruniu, że przygotowywany jest film „Nędzarz i madame”. „Ten nędzarz to brat Albert, madame – Modrzejewska. W tym słowie madame ukryty jest Adam.” – mówił duchowny.

W tym kontekście redemptorysta mówił też o finansowaniu. „I wiecie co? Zwróciliśmy się do takiej organizacji PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Oni dają pieniądze na filmy. Ile nam dali? Dwa pół dnia na dzień. To mniej więcej tak, jak Gomułka.” – wskazywał.

„Gomułce mówili, że potrzebujemy Lwów i Kijów, pamiętacie? On mówił: lwów to macie pod dostatkiem w zoo, a kijów to dostaniecie. To mniej więcej tak samo dali nam teraz, ale na film „Kler” dali. Zobaczcie, ile jeszcze trzeba zmienić w Polsce.” – dodał Rydzyk.

„Kto z was był, ręka do góry, na filmie „Kler”? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili.” – mówił duchowny. „Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne. I macie tu księży, pokażcie, to który z nas jest taki, jak na tym filmie „Kler”. – dodał ojciec Rydzyk.

dorzeczy.pl / twitter
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY