Bezczelna wypowiedź Gowina o aborcji: “Tego typu zagadnienia nie powinny być rozstrzygane w okresie kampanii wyborczej”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

O tym, że partia rządząca nie potrafi opowiedzieć się za całkowitą ochroną życia poczętego wiadomo nie od dziś. Wicepremier Jarosław Gowin na antenie TVN24 mówił wprost, że powodem dalszej zwłoki w tej kwestii jest… zbliżająca się kampania wyborcza.

Przypomnijmy, iż przedstawiciele komitetu “Zatrzymaj aborcję” w minionym tygodniu opublikowali list, w którym podkreślano, iż projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji leży w Sejmie już od roku. Autorzy listu wytknęli politykom bezczynność i hipokryzję.

Tego typu zagadnienia nie powinny być rozstrzygane, a nawet podejmowane w okresie kampanii wyborczej. A my weszliśmy już w ten ostatni rok wyborczy, kiedy będzie ciągła kampania- deklarował Gowin.

Czytaj także: Kaja Godek ostro o PiS: Dzieci zabija się tak samo jak za rządów PO

Wicepremier podkreślił co prawda, iż politycy nie powinni uchylać się od rozstrzygania takiego typu spraw. Dodał jednak, iż decyzja o tym, żeby nie zmieniać tych przepisów też jest formą odniesienia się do problemu.
Chociaż byłbym gotów zagłosować za zakazem aborcji eugenicznej. Natomiast wydaje się, że (…) trzeba poczekać teraz na werdykt Polaków. Polacy za rok zdecydują, który obóz polityczny, który system wartości ma w Polsce dominować przez następne cztery lata- tłumaczył polityk.

Moim zdaniem podejmowanie teraz tego tematu ani nie służyłoby sprawie, która jest tak ważna dla pani Kai Godek, bo w tej atmosferze łatwo doprowadziłoby to do mechanizmu odchylenia wahadła w drugą stroną i w konsekwencji do czegoś, co nazwałby „zapateryzacją Polski”, ani nie służyłoby to klimatowi społecznemu, ani na końcu nie służyłoby to interesowi naszego obozu- dodał.
pch24.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY