Niemcy nie zamierzają zaprzestać prowadzenia interesów z Moskwą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Niemiecki rząd odrzuca prośbę o wysłanie marynarki wojennej na Morze Czarne. Niemcy nie zaprzestaną również prowadzić interesów z Moskwą.

Wycofanie się niemieckich przedsiębiorstw z projektu budowy Nord Stream 2 nie oznaczałoby, że ten gazociąg nie zostanie zbudowany; Rosja zbudowałaby go sama – podkreślił minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas.

Czytaj więcej: Unia Europejska przekaże Ukrainie 500 milionów euro wsparcia

Berlin nie wstrzyma budowy gazociągu Nord Stream 2 – jednak Poroszenko nadal żąda, aby niemieckie władze wysłały okręty na Morze Czarne w celu odstraszenia Rosji. Nie chcemy militaryzacji konfliktu na Ukrainie. Chcemy protestu politycznego – mówił polityk. Niemcy obiecały jednak, że Putin odnowi infrastrukturę tranzytu gazu na Ukrainie, przez co kraj nie straci dochodów.

Sądzimy, że interesuje nas zaangażowanie polityczne by być częścią tego rurociągu, który zostanie zbudowany w każdym przypadku, dla alternatywnego tranzytu gazu przez Ukrainę, tak aby kraj ten stracił ważnych dochodów – komentuje Mass.

Tymczasem Komisja Europejska potwierdziła, że wypłaci Ukrainie 500 milionów euro w ramach pomocy mikrofinansowej. Miliony, które UE przekaże Ukrainie to nagroda za przeprowadzone reformy oraz wsparcie wobec konfliktu z Rosją. Kraj otrzymał od wspólnoty (od 2004 roku) już ponad 3,3 miliardy euro. Fundusze mają pokryć nie tylko potrzeby finansowe Ukrainy, ale także wspierać reformy strukturalne.

radiomaryja.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY