Kreml wzywa na dywanik polskiego ambasadora. Wszystko przez Rachonia i jego grafikę „Achtung RuSSia” w TVP Info

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Włodzimierz Marciniak, ambasador Polski w Moskwie został pilnie wezwany do rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Powodem jest grafika „Achtung RuSSia”, którą wyświetlono podczas transmitowanego w środę programu „Minęła 20” w rządowej TVP Info.

O sprawie jako pierwsze poinformowało Polskie Radio oraz korespondent Polsat News w Moskwie Tomasz Kułakowski.

– Ambassador RP w Moskwie Włodzimierz Marciniak wezwany dziś do MSZ Rosji po wczorajszej [powinno być przedwczorajszej – red.] oprawie „Achtung Russia” w @tvp_info – napisał dzisiaj Kułakowski [pisownia oryg. – red.].

 

Podczas środowego programu „Minęła 20” w TVP Info dyskutowano o konflikcie rosyjsko-ukraińskim zaostrzonym przez incydent na Morzu Azowskim. Większość państw Zachodu skrytykowała Rosję i stanęła po stronie kijowskiego rządu.

Na telebimie wyświetlana była wielka grafika. Przedstawiała ona twarz prezydenta Rosji, Władimira Putina w formie czaszki. Na żółtym tle zaś widzieliśmy napis „Achtung RuSSia”, gdzie litery „S” stylizowane były na symbol działających w III Rzeszy Niemieckiej SS.

Grafika ta wywołała większe emocje niż sama dyskusja. Nie wpłynęły jednak z jej powodu żadne skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

NCZAS.COM

https://medianarodowe.com/ten-film-podbija-internet-premier-wegier-prowadzi-auto-pasazerem-jest-chuck-norris/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY