Katastrofa programu Mieszkanie+. Rządowy program nie działa: “Całkowicie nierealne oczekiwania”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. unsplash.com

Rządowy program tanich mieszkań nie działa – wynika z raportu, do którego dotarła “Rzeczpospolita”.

Gazeta pisze, że raport powstał na potrzeby rządu i trafił już na biurko premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak wynika z dokumentu, pierwsze dwa lata realizacji programu Mieszkanie plus można uznać za stracone.

“Rz” pisze, że od czerwca 2016 r., czyli momentu inauguracji programu, popełniono szereg błędów, a autorzy raportu wskazują m.in. na “częste zmiany koncepcji i źle przygotowane przez Ministerstwo Infrastruktury akty prawne”.

“Ich zdaniem (autorów raportu – red.) najpoważniejszą szkodą jest stworzenie u wyborców ‘całkowicie nierealnych oczekiwań'” – czytamy w dzienniku.

Program do uratowania

Według gazety raport o Mieszkaniu plus liczy ponad 70 stron i można w nim przeczytać, że mimo fatalnego startu program da się jeszcze uratować. Jak? Zdaniem ekspertów potrzebne jest m.in. uchwalenie dwóch ustaw – o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz o firmach inwestujących w najem nieruchomości.

“Rz” zauważa, że pierwsza ustawa nie trafiła jeszcze nawet do parlamentu, a druga jest dopiero po pierwszym czytaniu w Sejmie.

Cytowany przez gazetę prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz oświadczył, że spółka odpowiada za inwestycyjny filar Mieszkania plus od stycznia 2018 r., kiedy powołana została Rada Mieszkalnictwa przy Prezesie Rady Ministrów.

RZECZPOSPOLITA / DORZECZY

https://medianarodowe.com/rzad-szuka-ponad-400-milionow-na-podwyzki-dla-pracownikow-sluzb-mundurowych/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY