Ponad 200 działaczy odchodzi z Nowoczesnej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. interia.pl

40 byłych działaczy Nowoczesnej z Zachodniopomorskiego przechodzi do Teraz! – Przyczyniły się do tego konflikty między członkami w naszym regionie, niejednokrotnie sygnalizowane zarządowi krajowemu partii – piszą byli działacze partii.

Także około 200 działaczy z Podkarpacia odeszło z partii. Prawdziwa szopka się zacznie gdy będą się szykowały listy do Europarlamentu i Sejmu – wtedy to dopiero wezmą się za łby – komentują użytkownicy portali społecznościowych.

Członkowie partii podkreślają, że Nowoczesna jest w rozsypce. To odsunięcie Ryszarda Petru od władzy w Nowoczesnej było “strategicznym błędem, szkodzącym partii”. Z partią pożegnały się wówczas wartościowe osoby, które od początku wierzyły w sztandarowe postulaty Nowoczesnej – piszą byli członkowie Nowoczesnej.

Powodem masowych odejść ma być także niezadowolenie ze współpracy z Platformą Obywatelską w ramach Koalicji Obywatelskiej. Działacze podkreślają, iż w czasie kampanii przed wyborami samorządowymi na Podkarpaciu Koalicję Obywatelską w pełni zdominowała Platforma Obywatelska, spychając Nowoczesną do roli dodatku o marginalnym znaczeniu dla całego projektu.

Zmiana barw politycznych jednak najwyraźniej nie służy Ryszardowi Petru. Politykowi mylą się już nawet nazwy partii. W internecie krąży nagranie rozmowy dziennikarki TVN24 z Petru. – Jeden stworzył Platformę Obywatelską, drugi PiS, a ja teraz tworzę partię Razem, przepraszam, partię Teraz! – powiedział polityk. Jego wypowiedź rozbawiła dziennikarkę, która wybuchnęła śmiechem.

Niedawno na profilu Teraz! W mediach społecznościowych pojawiła się grafika zachęcająca do finansowego wsparcia partii. Umieszczono na niej hasło: “Nie istnieje coś takiego jak darmowe obiady. Wesprzyj nas!”

onet

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY