“Jak rozpoznać dzieci z nacjonalistycznych rodzin?” – nowa broszura niemieckiego rządu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niemcy

Niemcy / Fot. Pixabay

Rząd Republiki Federalnej Niemiec wydał broszurę uczącą, jak rozpoznać niedemokratyczny element w społeczeństwie. W tym konkretnym przypadku chodzi o nacjonalistów, ale generalna przestroga dotyczy konserwatystów.

W oficjalnej broszurze dla przedszkolanek można znaleźć wskazówki „jak rozpoznawać i przeciwdziałać poglądom rasistowskim i ksenofobicznym u dzieci”. Co ciekawe jednym z przejawów „ksenofobii” jest noszenie przez dziewczynki sukienek, a spodni przez chłopców. Podobnie w przypadku włosów zawiązanych w warkocze oraz zainteresowań. Dziewczynki chętnie interesują się robótkami ręcznymi, a chłopców militariami. Rząd RFN uważa, że jest to związane z konserwatywnym wychowaniem.

Franziska Giffey, minister do spraw rodziny wywodząca się z partii SPD ostrzega:

Jesteśmy świadkami znacznego wzrostu popularności prawicowych ruchów populistycznych”, więc ważne jest, by „demokratycznie kształtować edukację już od wczesnego dzieciństwa.

W broszurce znajdują się także informacje, jak rozpoznać „dzieci z rodzin nacjonalistycznych”. W razie wykrycia takiego dziecka, zaleca się „wezwanie rodziców na rozmowę”, by „wyjaśnić, że autorytarne modele edukacyjne oparte na stereotypach dotyczących płci ograniczają różnorodne możliwości dzieci”. Przygotowane jest także kilka odpowiedzi dla rodziców zaniepokojonych obecnością dzieci imigrantów w przedszkolu.

źródło: kontrrewolucja.net

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY