Rostowski i Nowak z zarzutami? Komisja ds. VAT składa zawiadomienia do prokuratury

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Komisja ds. VAT złoży zawiadomienia do prokuratury ws. byłych ministrów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego Jacka Rostowskiego i Sławomira Nowaka – powiedział dzisiaj w Sejmie przewodniczący komisji ds. VAT Marcin Horała. Parlamentarzysta dodał, że chodzi o przekroczenie uprawnień oraz udzielanie informacji osobom nieuprawnionym.

Komisja rozpatrywała dzisiaj wnioski, które dotyczyły możliwości popełnienia przestępstw. Dotyczą one byłych ministrów z czasów koalicji PO-PSL: dawnego ministra transportu Sławomira Nowaka oraz Jacka Rostowskiego – byłego szefa resortu finansów. Zdaniem posła Horały: Jacek Rostowski nie podjął prób przywrócenia sankcji, której brak przyczyniał się do strat skarbu państwa.

Zawiadomienie dotyczy możliwości popełnienia czterech przestępstw. Pierwsze z nich to przekroczenie uprawnień przez pana ministra Rostowskiego. Drugie to ujawnienie niejawnych informacji, objętych tajemnicą służbową i skarbową osobie nieuprawnionej. Trzecie to doprowadzenie do straty w mieniu publicznym w ogromnych rozmiarach, poprzez doprowadzenie do rozszczelnienia systemu podatkowego. I zarzut niedopełnienia obowiązków co do sankcji unijnych – mówił.

Horała zaznaczył, że zawiadomienia oparte są na zeznaniach byłej wiceminister finansów z czasów PO-PSL Elżbiety Chojny-Duch. Decyzja zapadła po tajnym posiedzeniu komisji ds. VAT; przeciwko kierowaniu sprawy do prokuratury byli posłowie opozycji.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY