Lewicowy pisarz oskarża Tolkiena o rasizm. Powodem ma być… dyskryminacja orków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Amerykański pisarz si- fi Andy Duncan postanowił oskarżyć Johna Tolkiena o rasizm. Powodem jest przedstawienie orków jako rasy gorszej od innych, co rzutować ma rzekomo na poglądy społeczeństwa.

Duncan przedstawił swoje poglądy jako gość audycji “Geek’s Guide to Galaxy”- W tolkienowskich powieściach, orkowie są paskudnymi, spragnionymi krwi kanibalistycznymi stworzeniami, którzy ślepo wypełniają wolę swojego pana Saurona- komentował.

Łatwo sobie wyobrazić, że wiele z tych stworzeń czyniło tak z prostej chęci przetrwania itd.(…) wiele z nich zostało wyhodowanych z ziemi i nie miało za dużego wpływu na to, jaki los przypadł im w udziale- dodał.

Czytaj także: [WIDEO] Berlińscy policjanci aresztujący czarnoskórego mężczyznę zostali oskarżeni o rasizm

Przypomnijmy, iż Duncan jest autorem powieści- satyry “Senator Bilbo” . Książka opowiada losy prawicowego hobbita- polityka, który zmaga się z problemem nielegalnej imigracji orków do Shire.

Dużo łatwiej jest demonizować swojego przeciwnika niż spróbować zrozumieć skomplikowane procesy prowadzące np. do szturmowania południowej granicy USA przez uchodźców- komentował autor.

pch24.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY