Nie pozwolił wyświetlać “Kleru” – został zwolniony przez nowego prezydenta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nowy prezydent Ostrołęki zwolnił wieloletniego dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury, Bogdana Piątkowskiego. Impulsem do tej decyzji ma być zakaz wydany przez dyrektora ws. wyświetlania filmu “Kler”.

Niedawno informowaliśmy, że przeciwnikiem obrazu, którego autorem jest Wojciech Smarzowski, ma być również poprzedni prezydent Ostrołęki. Twierdził on, że tego typu film nie może być wyświetlany w mieście, którego patronem jest Jan Paweł II.

W Ostrołęce nie ma miejsca na filmy ukazujące Kościół w złym świetle. Jedyne tamtejsze kino Jantar nie wstawiło do repertuaru filmu „Kler” Wojciecha Smarzowskiego – podaje serwis „Moja Ostrołęka”. Nowy prezydent nie komentuje sprawy odwołania wieloletniego dyrektora, jednak “Gazeta Polska Codziennie” dotarła do informacji, które wskazują, że to właśnie przez “Kler” zwolniono Bogdana Piątkowskiego.

Czytaj więcej: „Kler” nie będzie wyświetlany w Ostrołęce. Przeciwny jest prezydent miasta

Decyzję prezydenta komentuje poseł Czartoryski – Sytuacja, w której odwołano dyrektora Piątkowskiego, jest niecywilizowana! To człowiek, który pracuje w OCK od 1986 r. Całe swoje dorosłe życie zawodowe poświęcił na rzecz ostrołęckiej kultury. Pełnił tę funkcję przy prezydentach z różnych opcji politycznych. Okoliczności odwołania – bez rozmowy z załogą, bez propozycji innego stanowiska w OCK i bez żadnych wyjaśnień – są skandaliczne.

dorzeczy

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY