Najnowszy sondaż. POPiS ma prawie 70 proc. poparcia. Tylko 4 partie w Sejmie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Najnowszy sondaż IBRIS dla Onetu. Znów Prawo i Sprawiedliwość znajduje się na czele, drugi wynik notuje Platforma Obywatelska. Co przerażające te dwie partie łącznie zgarniają aż 70 proc. wyborców. W Sejmie znalazłyby się tylko 4 partie.

Jak podaje najnowszy sondaż IBRIS, PiS umacnia się na pozycji lidera i może liczyć na 38,2% głosów, drugie PO zgarnęłoby – 30,2% głosów. Do Sejmu weszłyby jeszcze SLD z 8,2% procent głosów i Kukiz’15 – 5,2% głosów.

Jak czytamy dalej do parlamentu nie weszłyby: PSL, które uzyskało jedynie 4,5% głosów, oraz Nowoczesna z wynikiem 3,8% głosów. Partia Razem liczyć może na 2,1 % poparcia. Pozostałe partie osiągają wyniki nie większe niż 1%. Na szczęście także partia Wolność osiągnęła tak niski wynik.

Sam sondaż przeprowadzono w dniach 23-24 listopada, dodamy już po ujawnieniu afery KNF. Więc zapytano respondentów także o to, czy ujawnienie nagrań wpłynęło na ich ocenę działań rządu.

Tutaj wyniki są dość zdumiewające, bo 60,5% badanych odpowiedziało, że nie. Przeciwnej odpowiedzi udzieliło 36,1% pytanych. 3,3% pytanych Polaków nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie.

Jak podaje Onet, „zdanie o rządzie na skutek afery KNF częściej zmieniły osoby, które utożsamiają się z poglądami zdecydowanie lewicowymi. Było to 52% badanych. W przypadku osób, które swoje poglądy charakteryzują jako zdecydowanie prawicowe, opinię o obozie rządzącym zmieniło 18%”.

Badanie przeprowadzono na grupie 1100 osób. Było realizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

 

NCZAS.COM / ONET.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY