Poseł PiS: Nowelizacja kończy spór z Komisją Europejską

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– Jestem przekonany, że ta nowelizacja kończy spór z Komisją Europejską. Wydaje się, że to powinna być wręcz podstawa do wycofania przez KE wniosku leżącego w TSUE – stwierdził Marek Ast w RMF FM.

Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Za przyjęciem ustawy głosowało 215 posłów, przeciw było 161, zaś 24 wstrzymało się od głosu.

Projekt przewiduje, że wszyscy sędziowie Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli w stan spoczynku na podstawie uchylanych przepisów, zostaną z mocy prawa przywróceni do pełnienia urzędu na stanowisku zajmowanym w dniu wejścia w życie ustawy o Sądzie Najwyższym z grudnia 2017 r.

– Nowelizacje były reakcją i wynikiem dialogu z Komisją Europejską. Ze strony opozycji często pada zarzut: “Nie rozmawiacie, jesteście izolowani”. Nie jesteśmy izolowani, rozmawiamy – tłumaczył Marek Ast w RMF FM. – Wynikiem rozmów były kolejne nowelizacje, a wynikiem szacunku do TSUE, do Komisji Europejskiej było wykonanie w dniu dzisiejszym poprzez uchwalenie ustawy nowelizującej Sąd Najwyższy postanowienia zabezpieczającego – dodał.

RMF24

https://medianarodowe.com/wielki-odwrot-pis-rzad-wycofuje-sie-z-ustawy-o-sadzie-najwyzszym/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY