12-latka molestowana przez imigranta. Po opublikowaniu jego wizerunku policja grozi matce procesem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Laptop.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. unsplash.com

12-latka była molestowana w pociągu przez ciemnoskórego mężczyznę. Na molestowanie córki zareagowała matka – teraz policja grozi jej procesem.

Matka 12-letniej dziewczynki postanowiła opublikować na Facebooku zdjęcie napastnika i napisała, że poszukuje mężczyzny przez którego była molestowana jej córka. Policja postanowiła jednak przerwać akcję matki i tysięcy użytkowników mediów społecznościowych.

Przypadek molestowania małoletniej wywołał wielkie poruszenie w mediach społecznościowych. Użytkownicy Facebooka czy Twittera zaangażowali się w poszukiwanie sprawcy – na portalach umieszczono kilka zdjęć mężczyzny z pociągu, z zapytaniem “Kto zna tego mężczyznę?” – post udostępniono ponad 10 tys. razy.

Rzecznik policji poinformował, że sprawa jest znana, jednak nie chciał mówić o szczegółach prowadzenia akcji ze względu na dobro ofiary. Zakazał także matce rozpowszechniania wizerunku sprawcy pod groźbą procesu. Udostępnianie zdjęć przez matkę małoletniej jest robione bez zgody osoby na nich przedstawionej. Jest to przestępstwem i będzie ścigane przez służby – powiedział policjant.

Służby prowadzą śledztwo, jednak do tej pory nie udało się złapać sprawcy. Post matki z wizerunkiem mężczyzny został zablokowany.

badische-zeitung.de

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY