„Premier” Petru: „Interesuje mnie przejęcie władzy”. Scheuring-Wielgus z kolei idzie w ministry [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Mamy przed sobą wybory do Parlamentu Europejskiego i do parlamentu polskiego, które będą miały fundamentalny wpływ na kolejne pięć, a nawet dziesięć lat w Polsce. Nie mam zamiaru w kolejnym parlamencie być politykiem opozycji, interesuje mnie przejęcie władzy – stwierdził w programie „Minęła 20” na antenie TVP Info Ryszard Petru.

Trzeba zaproponować inne rozwiązania gospodarcze społeczne, które Polacy w większości zaakceptują, żeby było nas więcej, niż po drugiej stronie. I to trzeba zrobić teraz! – dodał, niejako wyjaśniając nazwę swojego nowego ugrupowania.

Czytaj także: Koalicja Obywatelska w rozsypce. Byli działacze Nowoczesnej wracają do Petru

Petru był założycielem, a w latach 2015–2017 przewodniczący partii Nowoczesna (początkowo: Nowoczesna Ryszarda Petru). W styczniu 2018 r. ogłosił powstanie stowarzyszenia „Plan Petru”, mające według niego być ponadpartyjną kontrofertą dla propozycji premiera Mateusza Morawieckiego. Jednocześnie pozostał w Nowoczesnej, którą jednak opuścił 11 maja Pięć tygodni później utworzył koło poselskie Liberalno-Społeczni. 17 listopada b.r. ogłosił powołanie nowego ugrupowania pod nazwą Teraz!

Przyłączyła się do niego m.in. poseł Joanna Scheuring-Wielgus, która w programie „Onet Rano.” wyznała, iż chętnie przejęłaby resort kultury.

W tym społeczeństwie też jest kultura. Ja się de facto przez 20 ostatnich lat tylko tym zajmowałam. Jestem człowiekiem sztuki, kultury, artystów. Byłabym najlepszym ministrem kultury! – powiedziała.

https://twitter.com/pikus_pol/status/1064528482519134215

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY