“Mamy być tak traktowani, jak Żydzi przez Goebbelsa” – Ambasada Izraela reaguje na wywiad Glińskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piotr Gliński

Piotr Gliński / Fot. Flickr

Ambasada Izraela reaguje na wywiad wicepremiera Glińskiego, w którym porównał swych oponentów do Goebbelsa, a PiS do Żydów.

Zalecalibyśmy Panu Premierowi wizytę w Instytucie Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie i bliższe zapoznanie się tą problematyką. Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczyć, delegitymizować, mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa. Ma wzbudzić do nas obrzydzenie – pisze Ambasada Izraela.

Przypominamy, że polityk Prawa i Sprawiedliwości udzielił dużego wywiadu tygodnikowi “Wprost”. Wypowiedział się w nim nt. opozycji krajowej oraz o traktowaniu partii przez europejskich polityków. Przedstawiciel PiS zaznaczył w wywiadzie, że nie chce się żalić, a jedynie zwrócić uwagę na działalność opozycji.

Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczać, delegitymizować, mamy być tak traktowani, jak Żydzi przez Goebbelsa. Ma wzbudzać do nas obrzydzenie. W opozycji byliśmy wykluczani, traktowani jak trędowaci (…). Jesteśmy porównywani do faszystów, dyktatury, ja jestem określany, jako cenzor, który przeprowadza stalinowskie czystki w teatrach itd. – powiedział polityk w wywiadzie dla “Wprost”.

dorzeczy

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY