Związek Nauczycielstwa Polskiego: “Domagamy się podwyżek na poziomie 1000 zł”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

ZNP planuje protest nauczycieli – Chcemy protestować! Pomysłów, jak to zrobić jest dużo. Dlatego pytamy nauczycieli i pracowników oświaty o formę protestu – piszą związkowcy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego podkreśla również, że oczekuje podwyżek dla pracowników oświaty i wychowania, szkolnictwa wyższego i nauki.Przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność” wyraża nadzieję, że całe środowisko nauczycieli poprze protest.

Podwyżki są od początku kością niezgody. Pani minister odsyła nas do premiera, ale to, co się teraz zadziało na rynku pracy i w innych branżach, jeszcze bardziej zbulwersowało środowisko oświatowe. Kto wie, co się zadzieje. Ta pięcioprocentowa waloryzacja płac, która daje nam nieco ponad 100 złotych podwyżki, jest bardzo niesatysfakcjonująca – podkreślił Ryszard Proksa.

ZNP nie ujawnia jednak w jakiej formie przebiegnie strajk. Zwraca się z tym pytaniem do nauczycieli – przeprowadza wśród nich specjalną ankietę. Wśród propozycji znajdują się: zwolnienie lekarskie, protest włoski czy brak egzaminów dla uczniów.

radiomaryja.pl

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY