Koalicja Obywatelska w rozsypce. Byli działacze Nowoczesnej wracają do Petru

Dodano   0  
  Loading

W sobotę byli politycy Nowoczesnej, Ryszard Petru oraz Joanna Scheuring-Wielgus powołali nową partię Teraz!. Okazuje się, że transferem do nowego ugrupowania zainteresowana jest coraz większa liczba członków Nowoczesnej.

W piątek około 200 działaczy Nowoczesnej z regionu podkarpackiego złożyło rezygnacje z członkostwa w partii. Decyzja ta doprowadziła do likwidacji struktur partii na Podkarpaciu.

Czytaj także: Ryszard Petru podzielił się pomysłem na świętowanie stulecia niepodległości. „Zaprosiłbym przywódców UE…”

Powodem masowych odejść ma być niezadowolenie ze współpracy z Platformą Obywatelską w ramach Koalicji Obywatelskiej. Działacze podkreślają, iż w czasie kampanii przed wyborami samorządowymi na Podkarpaciu Koalicję Obywatelską w pełni zdominowała Platforma Obywatelska, spychając Nowoczesną do roli dodatku o marginalnym znaczeniu dla całego projektu.

Nie jesteśmy niezadowoleni z bycia w Nowoczesnej, czy z rządów pani Katarzyny Lubnauer, bo bardzo ją cenimy. Nasze odejście wynikało z faktu, że koalicja z PO na Podkarpaciu się nie sprawdziła- tłumaczy Anna Skiba, była już szefowa podkarpackich struktur Nowoczesnej.

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Brak kategorii

POLECAMY