Ziemkiewicz: „Mam nadzieję, że zobaczę Tuska w więzieniu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. flickr.com

Rafał Ziemkiewicz komentował bieżące wydarzenia polityczne na antenie Telewizji Republika. Nie brakowało mocnych stwierdzeń szczególnie w kontekście przyszłości Donalda Tuska. Zdaniem publicysty, były premier powinien znaleźć się w więzieniu.

Rafał Ziemkiewicz na antenie Telewizji Republika odniósł się między innymi do coraz intensywniejszych spekulacji dotyczących ewentualnej przyszłości Donalda Tuska w polskiej polityce.

„Określiłbym postawę Donalda Tuska „nie chciałbym, ale trochę mnie kusi”. Obawia się, że przegra wybory. On powinien iść do pudła i mam nadzieję, że w więzieniu go zobaczę.” – stwierdził wprost znany publicysta tygodnika „Do Rzeczy”.

Ziemkiewicz o Marszu Niepodległości

Ziemkiewicz skomentował również niedawne zamieszanie wokół tegorocznego Marszu Niepodległości odbywającego się w Warszawie 11 listopada. Szczególną uwagę zwrócił na zachowanie kończącej kadencję prezydent Warszawy.

„Pani Gronkiewicz-Waltz chyba też się gdzieś zatrzasnęła. Mówiła, że jak tylko jedną racę zobaczy… Tak wielka mobilizacja nie pozwoliła na jakiekolwiek prowokacje. Wrogom ręce opadły, kiedy zobaczono ogrom marszu. Groteskowość i kretynizm tej sytuacji jest porażający. Ćwierć miliona faszystów idzie i żadnej szyby nie zbije?” – mówił.

„Figurant”

Komentując wynik niedawnych wyborów na prezydenta Warszawy, Ziemkiewicz dość krytycznie ocenił postać zwycięzcy, Rafała Trzaskowskiego. W jego ocenie jest to jedynie „figurant”. „Będzie jeździł po świecie jak Robert Biedroń. Rzeczywistą władzę będzie tu sprawował Marcin Kierwiński.” – przekonywał.

DORZECZY / WMERITUM

https://medianarodowe.com/le-pen-unia-europejska-najwiekszym-wrogiem-europy/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY