Le Pen: Unia Europejska największym wrogiem Europy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Blandine Le Cain / CC BY 2.0

Liderka francuskiego Zgromadzenia Narodowego Marine Le Pen stwierdziła dzisiaj w stolicy Bułgarii – Sofii, że to największym wrogiem Europy jest Unia Europejska w jej obecnym kształcie”. Francuska polityk wypominała Unii „rezygnację z wartości założycieli”.

Marine Le Pen zorganizowała w stolicy Bułgarii spotkanie grupy Europa Narodów i Wolności (ENF), aby pracować nad strategią do przyszłorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jego gospodarzem był Weseli Mareszki – lider partii Wola – najmniejszego klubu poselskiego w Bułgarii. W przedterminowych wyborach w parlamentarnych w 2017 r. Wola otrzymała 4,2% głosów, co przełożyło się na 12 mandatów w parlamencie 44. kadencji.

W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele partii narodowych z Belgii, Czech, Grecji oraz Austrii. Nosiło ono nazwę „Nowy model dla obywateli europejskich”. Obecni tam liderzy zaznaczyli, że „bronią tożsamości narodów i grecko-chrześcijańskiego pochodzenia cywilizacji europejskiej”. Do tej pory grupa ENF w Parlamencie Europejskim reprezentowana jest właśnie przez Zjednoczenie Narodowe, Ligę z Włoch oraz Austriacką Partię Wolności. Partie te chcą zwiększyć liczbę swoich reprezentantów w PE.

Marine Le Pen zauważyła, że gdyby Unia Europejska była inna, to nadal znajdowałaby się w niej Wielka Brytania. Liderka Zgromadzenia Narodowego zauważyła, że Unia Europejska lekceważy narody i narzuca politykę imigracyjną:

– [UE] nie szanuje tożsamości narodów, narzuca niepożądaną dla nich politykę migracyjną oraz zasady wolnego handlu mające ciężkie konsekwencje dla przemysłu państw członkowskich – mówiła.

Francuskiej polityk wtórował Weselin Mareszki, który również wyrażał się negatywnie na temat obecnego kształtu Unii Europejskiej, mówiąc: „nie podoba mu się obecna Unia Europejska – przestraszona, niezainteresowana i bezsilna”.

POLSATNEWS.PL

https://medianarodowe.com/jest-porozumienie-francji-i-niemiec-wspolny-budzet-dla-strefy-euro/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY