Szkocka szkoła wprowadza obowiązkowe nauczania o prawach dla LGTB. Nie będzie zwolnień ani wyjątków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Szkocja stanie się pierwszym krajem na świecie, który do swojego szkolnego programu nauczania wprowadzi obligatoryjne nauczanie o “prawach” dla osób LGTB.

Brytyjski portal The Guardian informuje, iż w uczniowie będą mieli okazję poznać historię ideologii równości oraz ruchów LGTB. Młodzi Szkoci dowiedzą się również jak radzić sobie z sobie z homofobią i transfobią oraz odkrywania tożsamości LGBTI.

Nie będzie żadnych zwolnień ani wyjątków wobec polityki, która umożliwi środowiskom LGBTI włączanie swojej edukacji do programów nauczania- zapowiada theguardian.com

Czytaj także: Dyrekcja LO w Tarnowskich Górach odwołuje „Tęczowy Piątek”: Grożono nam i organizatorom wydarzenia

Jordan Daly, współinicjator prohomoseksualnej kampanii „Time for Inclusive Education” stwierdził, iż dobiegła końca „niszczycielska spuścizna” ustawy z 1988 roku, zakazującej władzom lokalnym w Wielkiej Brytanii promowania homoseksualizmu. Szkocja uchyliła ustawę w roku 2001, pozostała część Zjednoczonego Królestwa dwa lata później.

Szkocja jest już uważana za jeden z najbardziej postępowych krajów w Europie pod względem równości LGBTI. Z przyjemnością ogłaszam, że będziemy pierwszym krajem na świecie, w którym edukacja zintegrowana z LGBTI zostanie włączona do programu nauczania- komentował wiceminister John Swinney.

pch24.pl

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY