Holenderska lewica walczy ze św. Mikołajem. Jak daleko mogą sięgnąć granice absurdu?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wikipedia

Holenderska lewica już od kilku lat walczy z tak zwanym „Sinterklaasintocht”, czyli świętem powitania św. Mikołaja. Z powodu protestów, zagrożone było narodowe powitanie św. Mikołaja w mieście Zaanstad.

Co roku w drugiej połowie listopada w niezliczonej ilości holenderskich miast i miasteczek odbywają się uroczyste wjazdy świętego Mikołaja i jego orszaku, organizowane przez rozmaite organizacje przy współudziale lokalnych władz- informuje blog “Adoptuj Kościół w Holandii”.
Lewica uważa, iż Sinterklaasintocht ma charakter… rasistowski. Wynika to z obecności w orszaku świętego tzw. Czarnego Piotrusia, ucharakteryzowanego na murzyńskiego dworzanina z XVI w. Emocje wzbudza również tradycyjne przedstawienie św. Mikołaja, w stroju katolickiego biskupa.
Powitanie świętego Mikołaja jest w dzisiejszej Holandii najbardziej zapalnym tematem, wywołującym zaciekłe batalie prawne, zakazy władz, fake-newsy w mediach, obrażanie i zastraszanie, prowokacje, a nawet grożenie śmiercią — a także brutalne siłowe ataki lewicowych bojówek w stylu Antify oraz oddolne blokady dróg przez obywateli, usiłujących nie dopuścić tychże bojówek zamierzających rozbić legalną imprezę pełną rodzin z dziećmi- informuje “Adoptuj Kościół w Holandii”.
Na chwilę obecną wiadomo, iż impreza planowana na 17 listopada najprawdopodobniej odbędzie się. Sąd oddalił bowiem wniosek jednej z lewicowych organizacji. Niewykluczone jednak, iż w mieście dojść może do ulicznych przepychanek.
Zaanstad, w którym za tydzień 17 listopada ma się odbyć tegoroczne ogólnokrajowe powitanie św. Mikołaja (…) zbroi się i mobilizuje, jak Warszawa przed Marszem Niepodległości. Gazety codziennie przynoszą wiadomości, ile to setek policjantów i agentów ochrony będzie w tym roku strzegło bezpieczeństwa na imprezie mikołajowej w Zaanstad i innych miastach. Lewicowi aktywiści z kolejnych organizacji zapowiadają kontrdemonstracje i ataki- podaje autor bloga.

pch24.pl

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY