Rzecznik MN: Wznowiono negocjacje ze stroną rządową ws. Marszu Niepodległości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Odbywają rozmowy ze stroną rządową ws. wspólnego marszu 11 listopada – poinformował PAP w piątek rzecznik stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita. Dodał, że ze strony rządu uczestniczy w nich m.in. szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Damian Kita poinformował PAP, że odbywają się rozmowy między stroną rządową a stowarzyszeniem, które jest organizatorem obywającego się od kilku lat w Warszawie 11 listopada Marszu Niepodległości.

„Te rozmowy faktycznie są prowadzone. Rozmawiamy z ministrem Dworczykiem, z Ministerstwem Obrony Narodowej. Prawdopodobnie jeszcze dziś poznamy wynik tych rozmów” – powiedział Kita.

Jak dodał, rozmowy dotyczą tego, „żeby jakoś pogodzić tę sytuację formalno-prawną, aby pójść razem”.

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, po tym gdy w środę prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji w stolicy Marszu Niepodległości, ustalili, że 11 listopada w Warszawie zostanie zorganizowany „wspólny biało-czerwony marsz”.

Marsz zapowiedziany po spotkaniu prezydenta i premiera – zgodnie z ustaleniami – będzie miał charakter uroczystości państwowej, organizowany będzie przez rząd, a objęty patronatem przez prezydenta; marsz ma się rozpocząć o godz. 15.00 na rondzie Dmowskiego.

RADIOMARYJA.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY