Prof. Ryszard Piotrowski: “Trasa Marszu Niepodległości należy do organizatorów. Żadna władza nie ma prawa jej odebrać!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

źródło: onet.pl

Prof. Ryszard Piotrowski jest prawnikiem-konstytucjonalistą, który wykłada na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w Katedrze Prawa Konstytucyjnego.

Prof. Piotrowski jest autorem licznych prac z tej dziedziny, m.in. „Pozycja ustrojowa sędziego”, „Senat Stanów Zjednoczonych Ameryki. Struktura i funkcje”, „Polski ustrój państwowy”.

Portal Onet zapytał go o pozycję prawną organizatorów Marszu Niepodległości po dzisiejszym postanowieniu sądu o uchyleniu decyzji prezydent Warszawy zabraniającej organizacji imprezy.

– Twierdzenie, że władza publiczna ma pierwszeństwo w organizowaniu zgromadzeń jest w tych okolicznościach błędne.Trasa wytyczona wcześniej przez organizatorów Marszu Niepodległości na podstawie decyzji sądu należy do nich. I żadna władza nie ma prawa, by im tę przestrzeń zabrać (…) Prezydent Andrzej Duda nie ma prawa, by to miejsce zabrać. Organ władzy publicznej nie ma prawa, by unieważnić legalne zgromadzenie, bo „sobie robi swoje”. W ten sposób można by unieważnić absolutnie każdą manifestację. A do tego prawo dopuszczać nigdy nie powinno – dodał prof. Piotrowski.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY