[TYLKO U NAS] Ks. Isakowicz-Zaleski: Banderowcy i Czarny Blok mają skompromitować Marsz Niepodległości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu udział w Marszu Niepodległości zapowiedzieli banderowcy z organizacji “Karpacka Sicz” zaproszeni przez tzw. Szturmowców organizujących “Czarny blok”. Sprawę dla naszego portalu komentuje ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski znany ze swojej aktywności na rzecz polskich kresów.

Ks. Isakowicz-Zaleski w rozmowie z portalem medianarodowe.com skomentował przyjazd banderowców na Marsz Niepodległości:

-Prawo w Polsce jest jednoznaczne. Wszystkie ruchy, które odwołują się do ideologii ludobójczych nie mogą być wpuszczane na teren Polski. Zadaniem państwa jest żeby takie grupy nie przyjeżdżały do Polski. Nawet jeśli poprzez fałszywe dokumenty w Polsce się znajdą to w żadnym wypadku nie mogą brać udziału w wydarzeniach publicznych, tym bardziej w Marszu Niepodległości. Przecież ideologia przez nich wyznawana działała przeciw naszej niepodległości.

 

Ks. Isakowicz-Zaleski wypowiedział się także na temat tzw. Szturmowców tworzących “Czarny blok” z banderowcami i neonazistami z Niemiec.

-Pojawienie się tych grup na bardzo szlachetnej demonstracji jaką jest Marsz Niepodległości, który łączy polskich patriotów to jest zniewaga dla państwa i dla ofiar, ludzi którzy zginęli z rąk tych, co taką zbrodniczą ideologie wyznawali. A druga sprawa jest taka, że być może jest to prowokacja szyta grubymi nićmi. Od początki istnienia tego marszu chce się go zdyskredytować. Być może Ci Szturmowcy mają na celu dać pretekst władzom do rozwiązania Marszu Niepodległości lub jego skompromitowania.

 

“Jedna Ojczyzna, jedna rasa”

“Sicz Karpacka” to ukraińska organizacja szowinistyczna, która wsławiła się m. in. manifestacją Użhorodzie, na której padały antywęgierskie hasła.  Na opublikowanych w internecie nagraniach słychać było wznoszone przez nacjonalistów hasła, m.in. „Pamiętaj obcy, tu gospodarzem jest Ukrainiec”, „Jedna rasa, jednej naród, jedna ojczyzna to Ukraina”, „Nasza ziemia, nasi bohaterowie”, „Sława Ukrainie-herojam sława”, „Sława nacji-śmierć wrogom” itp.

W marcu 2018 roku „Sicz Karpacka” postanowiła poprzez marsz uczcić proklamowanie separatystycznego parapaństwa Karpato-Ukrainy do jakiego doszło 15 marca 1939 roku za zgodą Adolfa Hitlera, który jednocześnie rozpoczął wówczas okupację Czechosłowacji. Siłę zbrojna Karpato-Ukrainy stanowiły bojówki zorganizowane przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów, nazwane właśnie Siczą Karpacką. Jaj faktycznym dowódcą był Roman Szuchewycz, późniejszy głównodowodzący UPA odpowiedzialny za ludobójstwo Polaków. Parapaństwo zostało niemal natychmiast zlikwidowane przez armię węgierską, która do 18 marca całkowicie zajęła tereny Rusi Karpackiej należące przed 1920 roku do państwa węgierskiego. To właśnie wtedy na Rusi Karpackiej odtworzona została granica polsko-węgierska, co żołnierze obu państw uczcili w czasie specjalnej uroczystości na Przełęczy Tucholskiej 16 marca 1939 r.

Nie tylko banderowcy

Jak dowiedziała się redakcja medianarodowe.com w tzw. “Czarnym bloku” mają iść nie tylko banderowcy, ale także przedstawiciele młodzieżówki NPD, (Nationaldemokratische Partei Deutschlands) znanej z pozytywnego stosunku do Rudolfa Hessa i III Rzeszy Niemieckiej.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy prezesa Marszu Niepodległości Roberta Bąkiewicza:

-To niedopuszczalne. To plucie w twarz Polakom pomordowanym przez banderowski i nazistowski totalitaryzm. Nikt normalny nie może zapraszać tych ludzi na polski Marsz Niepodległości. To śmierdzi prowokacją na kilometr

MEDIANARODOWE.COM

https://medianarodowe.com/banderowcy-przyjada-na-marsz-niepodleglosci-wezmiemy-udzial-w-czarnej-kolumnie/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY