Gronkiewicz-Waltz zakazała Marszu Niepodległości! Organizatorzy zapowiadają odwołanie się do sądu!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ youtube.com

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji tegorocznego Marszu Niepodległości. Decyzję przedstawiła dziś na konferencji prasowej. Decyzja została skonsultowana z prezydentem-elektem Rafałem Trzaskowskim. Organizatorzy Marszu Niepodległości już zapowiadają odwołanie do Sądu Okręgowego od tej decyzji.

Jako podstawy swej decyzji podawała absurdalne przykłady, jak na przykład to, że Warszawa już wiele wycierpiała od nacjonalizmu (sic!), czy też rzekomo oburzające transparenty, na które nikt nie reagował w zeszłym roku. W uzasadnieniu decyzji pojawiły się również brak odpowiedzi ministra spraw wewnętrznych z prośbą o wspólne zabezpieczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości albo doniesienia medialne, jakoby duża liczba policjantów szła na zwolnienie lekarskie i nie ma możliwości zapewnienia bezpieczeństwa tego dnia.

Zobacz też: Bąkiewicz: ,,Cieszę się, że Marsz pozostaje inicjatywą społeczną. Za to dziękuję” [WIDEO]

Organizatorzy uważają tę decyzję za skandaliczną i już zapowiadają odwołanie do Sądu Okręgowego. Sąd Okręgowy będzie miał na wydanie postanowienia 24 godziny. Linia orzecznicza sądów jest w tej sprawie jednoznaczna. Organ nie ma możliwości zakazania prewencyjnego danego zgromadzenia, gdyż wolność zgromadzeń jest umiejscowiona w Konstytucji. Dlatego wszyscy widzimy się w Warszawie 11 listopada o godz. 14 na Rondzie Dmowskiego.

Wspomóż finansowo organizację Marszu Niepodległości:

Zobacz też:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY