W przeddzień Święta Niepodległości wierni chwycą za różaniec

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Różaniec

Różaniec / Fot. pixabay.com / CC

Koła Żywego Różańca organizują 10 listopada w całej Polsce modlitwę różańcową. Wydarzenie ma związek z obchodzoną następnego dnia 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Wierni modlić się będą w intencji Ojczyzny.

Czuwanie trwać będzie od 18 do 21. Program opracował krajowy duszpasterz kół różańcowych ks. Szymon Mucha. Zawiera on m.in. Mszę Świętą, adorację Najświętszego Sakramentu, różaniec i Apel Jasnogórski. Organizatorzy szacują, że w modlitwę włączyć się może nawet 2 mln wiernych.

Jerzy Brzęczek ogłosił kadrę! Są dwie gigantyczne niespodzianki

 

– W homiliach i na spotkaniach usłyszymy, że maryjna wiara przelata się z historią Polaków, a naszym pragnieniem jest, by to nie pozostało tylko na płaszczyźnie słów, ale czynów, czyli modlitewnego zaangażowania w wigilię państwowych uroczystości – powiedział w rozmowie z ,,Naszym Dziennikiem” ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła.

Podczas gdy wiele uroczystości dopiero będzie przygotowywanych, my niejako na drugim planie, z dala od zgiełku, w ciszy kościołów przed Najświętszym Sakramentem będziemy otaczać Polskę modlitwą i polecać ją Bogu – dodał duchowny.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY