Jerzy Brzęczek ogłosił kadrę! Są dwie gigantyczne niespodzianki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jerzy Brzęczek ogłosił listę nazwisk piłkarzy, którzy wezmą udział w zgrupowaniu przed meczem towarzyskim z Czechami i spotkaniem Ligi Narodów przeciwko Portugalii.

Jerzy Brzęczek ogłosił nazwiska piłkarzy, którzy wezmą udział w zbliżającym się zgrupowaniu reprezentacji Polski. Biało-czerwoni już niedługo rozegrają dwa mecze. Pierwszy z nich, towarzyski, odbędzie się 15 listopada w Gdańsku, a rywalem naszego zespołu będą Czesi.

Pięć dni później podopieczni Jerzego Brzęczka rozegrają kolejny mecz. Tym razem będzie on rozgrywany w ramach Ligi Narodów, w której nie idzie nam najlepiej (do tej pory zdobyliśmy zaledwie jeden punkt i spadliśmy z dywizji A), a rywalem reprezentacji Polski będzie Portugalia.

Jerzy Brzęczek ogłosił kadrę na mecze z Czechami i Portugalią. Są niespodzianki

W poniedziałek 5 listopada Jerzy Brzęczek ogłosił kadrę na mecze z Czechami i Portugalią. Szkoleniowiec po raz kolejny zaskoczył swoimi powołaniami. W zespole znalazło się bowiem dwóch zawodników, którzy, jeżeli selekcjoner się na to zdecyduje, zaliczą oficjalny debiut w reprezentacji Polski.

Wspomniani zawodnicy to piłkarze Pogoni Szczecin. Pierwszy z nich to obrońca, Hubert Matynia, zaś drugi napastnik, Adam Buksa. Matynia rozegrał w tym sezonie w koszulce Pogoni trzynaście spotkań, zaś jego klubowy kolega, Adam Buksa, zanotował osiem występów.

Buksa może pochwalić się jednak imponującym bilansem bramkowym. Snajper Pogoni Szczecin w ośmiu rozegranych meczach (ligowych, jeszcze jeden rozegrał w Pucharze Polski) zanotował bowiem sześć trafień i dwie asysty.

Kadra Polski na mecze z Czechami i Portugalią

Kadra reprezentacji Polski prezentuje się następująco:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Hubert Matynia, Paweł Olkowski, Rafał Pietrzak.

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Jacek Góralski, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Damian Szymański, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Adam Buksa.

 

TWITTER / WMERITUM.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY